TERMIK-Ligaen:Tandem resultater : Tosædet fly
29-10-2017 14:31:06 (1181)
Sorteret efter flyets 3 bedste points
  Opgaver  
Nr. Points Medregnet Ialt Flytype Fly Tilknyttet Klub
1 4964,3 3 14 Arcus BA (XUJ) SG-70
2 4601,3 3 6 Arcus 63 (XXY) Østsjællands Flyveklub
3 4519,2 3 7 Duo Discus RR (RRX) Østsjællands Flyveklub
4 4124,5 3 14 Arcus AM (MXA) Silkeborg Flyveklub
5 4085,7 3 12 Duo Discus V4 (XHZ) Vestjysk Svæveflyveklub
6 3966,8 3 10 Arcus VK (WKX) Herning Svæveflyveklub
7 3746,2 3 8 Duo Discus HD (XHD) Vejle Svæveflyveklub
8 3694,3 3 8 ASH 25 >=26m XL (MXL) SG-70
9 3650,1 3 3 Nimbus 4DLM IEB (KNL) Sønderjysk Flyveklub
10 3400,8 3 5 Janus C ohne EZ UVE (UVE) Sønderjysk Flyveklub
11 3086,9 3 4 Arcus VM (XVM) SG-70
12 3051,9 2 3 Arcus JT (XJT) Midtsjællands Svæveflyveklub
13 2926,5 3 11 DG 1000/20m FB (XFB) FSN Skrydstrup Svæveflyveklub
14 2812,9 3 4 Duo Discus SA (XSA) Dansk Svæveflyver Union
15 2679,4 3 7 Duo Discus VN (XVN) Herning Svæveflyveklub
16 2412,2 2 5 Duo Discus P2 (PXF) Polyteknisk Flyvegruppe
17 2408,7 3 4 ASK 21 VZ (XVZ) FSN Skrydstrup Svæveflyveklub
18 2099,2 2 2 Janus C mit EZ SA (XSA) Dansk Svæveflyver Union
19 1590,2 2 2 Duo Discus FX (FXE) Aarhus Svæveflyveklub
20 1098,5 1 1 Twin Astir mit EZ E4 (XJA) Aarhus Svæveflyveklub
21 1083,1 2 4 DG 500+505 / M 22m TS (XTS) Fyns Svæveflyveklub
22 870,3 1 1 Duo Discus XL MF (MXF) Midtsjællands Svæveflyveklub
23 850,9 1 1 ASH 25 E / M 25 (LJX) Aarhus Svæveflyveklub
24 787,8 1 1 Taurus KM (XKM) Østsjællands Flyveklub
25 738,4 1 1 ASK 21 VY (XVY) Herning Svæveflyveklub
26 652,9 1 1 ASK 21 YV (XYV) Kolding Flyveklub

Tosædet opgaver sorteret efter points
Nr. Points K.Nr. Pilot Klub Type Start Distance Hastighed Flytype
1 2271,1 63 (XXY) Niels Albertsen Østsjællands Flyveklub Cats Cradle 13:09:12 401,5 132,22 Arcus
2 2263,6 BA (XUJ) Kevin Kjær SG-70 Cats Cradle 09:21:31 505,3 119,43 Arcus
3 1903,6 BA (XUJ) Erik Døssing Jensen SG-70 Trekant, FAI(x2 midt) 10:06:23 402,7 101,84 Arcus
4 1799,4 BA (XUJ) Erik Døssing Jensen SG-70 Cats Cradle 10:50:20 369,4 108,38 Arcus
5 1708,2 JT (XJT) Tom Jørgensen Midtsjællands Svæveflyveklub Cats Cradle 11:22:27 627,5 93,73 Arcus
6 1653,7 AM (MXA) Freddy Suurland Silkeborg Flyveklub Trekant, FAI(x3) 09:55:01 399,9 88,72 Arcus
7 1623,0 HD (XHD) Frederik Nøddelund Vejle Svæveflyveklub Ud-og-Hjem 11:41:24 302,8 101,99 Duo Discus
8 1606,3 RR (RRX) Ulrik Eilert Østsjællands Flyveklub Cats Cradle 12:06:15 403,9 90,02 Duo Discus
9 1559,6 HD (XHD) Carsten Hyldborg Jensen Vejle Svæveflyveklub Ud-og-Hjem 12:00:06 521,8 78,26 Duo Discus
10 1556,5 FB (XFB) Oluf Mauritsen FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Cats Cradle 14:04:03 206,4 113,15 DG 1000/20m
11 1548,4 FB (XFB) Oluf Mauritsen FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Cats Cradle 13:18:04 310,6 96,35 DG 1000/20m
12 1544,8 AM (MXA) Mike Jørgensen Silkeborg Flyveklub Cats Cradle 10:38:14 544,3 78,82 Arcus
13 1512,3 BA (XUJ) Søren Grum-Schwensen SG-70 Cats Cradle 13:15:32 221,8 110,85 Arcus
14 1486,5 VK (WKX) Jakob Kappelgaard Nikolajsen Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 13:11:01 314,1 95,45 Arcus
15 1461,4 RR (RRX) Susanne Weidinger Jensen Østsjællands Flyveklub Cats Cradle 13:28:04 221,8 103,36 Duo Discus
16 1451,4 RR (RRX) Sonni Jakobsen Østsjællands Flyveklub Cats Cradle 13:53:05 393,6 94,54 Duo Discus
17 1430,9 BA (XUJ) Erik Døssing Jensen SG-70 Trekant, FAI(midt) 09:46:52 267,6 89,88 Arcus
18 1423,7 V4 (XHZ) Johnny Friis Andresen Vestjysk Svæveflyveklub Ud-og-Hjem 13:48:25 302,3 89,52 Duo Discus
19 1379,0 VM (XVM) Hans Chr. Hoeck Nordjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 13:03:23 221,8 101,09 Arcus
20 1374,0 RR (RRX) René Roth Østsjællands Flyveklub Cats Cradle 12:54:47 364,6 92,31 Duo Discus
21 1371,9 V4 (XHZ) Kristian R. Larsen Vestjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 13:39:03 221,8 97,03 Duo Discus
22 1353,4 V4 (XHZ) Mads Bjerrum Vestjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 13:08:22 276,3 88,08 Duo Discus
23 1343,6 JT (XJT) Tom Jørgensen Midtsjællands Svæveflyveklub Cats Cradle 14:14:55 304,8 87,29 Arcus
24 1333,9 BA (XUJ) Erik Døssing Jensen SG-70 Cats Cradle 10:02:28 237,4 95,29 Arcus
25 1333,7 AM (MXA) Steffen Elberg Silkeborg Flyveklub Trekant, FAI(x2) 12:30:57 203,7 92,91 Arcus
26 1308,9 XL (MXL) Ove Sørensen SG-70 Cats Cradle 12:08:44 360,6 98,76 ASH 25 >=26m
27 1306,3 BA (XUJ) Rasmus Ørskov Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 14:32:21 249,3 91,60 Arcus
28 1305,9 VK (WKX) Bjarne Sørensen Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 13:21:17 344,6 93,00 Arcus
29 1299,1 AM (MXA) Freddy Suurland Silkeborg Flyveklub Trekant, FAI 12:22:27 160,6 99,40 Arcus
30 1293,1 FB (XFB) Peter Jensen FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Trekant 11:15:47 267,5 85,20 DG 1000/20m
31 1292,7 BA (XUJ) Erik Døssing Jensen SG-70 Cats Cradle 14:07:29 304,8 83,98 Arcus
32 1292,5 P2 (PXF) Jonathan Sverre Bülow-Olsen Polyteknisk Flyvegruppe Cats Cradle 12:24:03 280,6 83,63 Duo Discus
33 1290,2 UVE (UVE) Jacob Graae Sønderjysk Flyveklub Cats Cradle 14:24:10 204,9 90,63 Janus C ohne EZ
34 1290,1 V4 (XHZ) Emils Dudins Vestjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 13:56:41 273,6 84,27 Duo Discus
35 1283,3 IEB (KNL) Jacob Graae Sønderjysk Flyveklub Cats Cradle 12:48:24 217,2 102,31 Nimbus 4DLM
36 1278,1 RR (RRX) Steen Elmgaard Østsjællands Flyveklub Trekant, FAI 15:00:20 101,6 117,33 Duo Discus
37 1276,1 VM (XVM) Hans Chr. Hoeck Nordjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 14:04:31 304,8 82,90 Arcus
38 1270,9 V4 (XHZ) Johnny Friis Andresen Vestjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 12:50:13 308,5 91,19 Duo Discus
39 1265,8 XL (MXL) Jørgen Bruun SG-70 Cats Cradle 12:31:57 210,5 102,12 ASH 25 >=26m
40 1259,7 VK (WKX) Kennet Nielsen Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 13:41:00 283,8 84,10 Arcus
41 1258,5 SA (XSA) Morten Bach SG-70 Cats Cradle 14:49:29 214,2 103,73 Duo Discus
42 1253,3 IEB (KNL) Jacob Graae Sønderjysk Flyveklub Cats Cradle 14:55:37 292,3 89,28 Nimbus 4DLM
43 1250,3 HD (XHD) Jesper Kabel Vejle Svæveflyveklub Cats Cradle 12:04:07 307,7 78,09 Duo Discus
44 1243,9 VK (WKX) Thomas B. Grove Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 13:21:22 300,2 81,28 Arcus
45 1236,4 VK (WKX) Kurt Thybo Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 11:14:32 312,4 79,56 Arcus
46 1210,8 V4 (XHZ) Johnny Friis Andresen Vestjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 14:22:20 264,1 80,16 Duo Discus
47 1209,5 SA (XSA) Mikkel Jacobsen Nordjysk Svæveflyveklub Varighed/Højdevinding 00:00:00 0,0 0,00 Janus C mit EZ
48 1192,8 63 (XXY) Klaus Juhl Østsjællands Flyveklub Cats Cradle 14:10:55 304,8 77,49 Arcus
49 1188,4 BA (XUJ) Bertel Knudsen SG-70 Trekant, FAI(midt) 10:13:39 187,2 85,54 Arcus
50 1185,1 RR (RRX) Peter Sommerlade Østsjællands Flyveklub Cats Cradle 14:17:08 304,8 74,29 Duo Discus
51 1181,9 BA (XUJ) Morten Bach SG-70 Cats Cradle 16:03:26 125,3 126,08 Arcus
52 1169,7 VN (XVN) Per Kragsø Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 13:41:38 265,6 81,34 Duo Discus
53 1167,6 RR (RRX) Sonni Jakobsen Østsjællands Flyveklub Cats Cradle 12:28:59 213,0 83,87 Duo Discus
54 1167,4 FX (FXE) Christian Skov Aarhus Svæveflyveklub Cats Cradle 14:11:16 304,8 73,18 Duo Discus
55 1166,3 SA (XSA) Thomas B. Grove Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 14:15:58 304,8 73,11 Duo Discus
56 1153,8 V4 (XHZ) Johnny Friis Andresen Vestjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 14:14:18 304,8 72,33 Duo Discus
57 1151,7 FB (XFB) Thorsten Mauritsen Midtsjællands Svæveflyveklub Cats Cradle 14:12:35 304,8 72,19 DG 1000/20m
58 1151,5 63 (XXY) Klaus Juhl Østsjællands Flyveklub Cats Cradle 12:22:31 334,7 82,95 Arcus
59 1146,3 FB (XFB) Oluf Mauritsen FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Cats Cradle 12:12:35 304,8 71,85 DG 1000/20m
60 1143,0 VK (WKX) Arne J. Boye-Møller Herning Svæveflyveklub Trekant, FAI 14:38:10 149,6 90,08 Arcus
61 1137,4 63 (XXY) Klaus Juhl Østsjællands Flyveklub Cats Cradle 14:01:57 205,4 85,85 Arcus
62 1137,1 AM (MXA) Freddy Suurland Silkeborg Flyveklub Cats Cradle 13:20:37 249,6 79,71 Arcus
63 1134,4 HD (XHD) Thomas B. Grove Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 14:46:18 130,5 99,63 Duo Discus
64 1134,0 P2 (PXF) Jon Vincent Steensen Polyteknisk Flyvegruppe Varighed/Højdevinding 00:00:00 0,0 0,00 Duo Discus
65 1123,2 SA (XSA) Thomas B. Grove Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 14:24:05 264,1 74,37 Duo Discus
66 1119,7 XL (MXL) Jørgen Bruun SG-70 Cats Cradle 12:00:56 206,4 91,02 ASH 25 >=26m
67 1119,7 P2 (PXF) Jonathan Sverre Bülow-Olsen Polyteknisk Flyvegruppe Cats Cradle 12:31:52 205,8 93,71 Duo Discus
68 1117,9 AM (MXA) Horacio Bulacio Silkeborg Flyveklub Trekant, FAI 11:59:52 146,8 88,84 Arcus
69 1116,2 JT (XJT) Tom Jørgensen Midtsjællands Svæveflyveklub Cats Cradle 14:40:31 264,1 76,59 Arcus
70 1113,4 IEB (KNL) Jacob Graae Sønderjysk Flyveklub Cats Cradle 15:11:14 220,8 101,44 Nimbus 4DLM
71 1112,4 AM (MXA) Horacio Bulacio Silkeborg Flyveklub Trekant, FAI(x2) 10:53:40 266,6 69,97 Arcus
72 1101,7 63 (XXY) Klaus Juhl Østsjællands Flyveklub Cats Cradle 12:25:40 218,3 81,24 Arcus
73 1098,5 E4 (XJA) Christina Solberg Hansen Aarhus Svæveflyveklub Varighed/Højdevinding 00:00:00 0,0 0,00 Twin Astir mit EZ
74 1083,5 AM (MXA) Henrik R Rasmussen Silkeborg Flyveklub Cats Cradle 13:30:12 366,1 75,32 Arcus
75 1079,3 UVE (UVE) Jacob Graae Sønderjysk Flyveklub Trekant 16:16:17 102,0 103,56 Janus C ohne EZ
76 1068,6 V4 (XHZ) Jens Rasmussen Vestjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 10:19:54 278,8 79,71 Duo Discus
77 1058,6 VN (XVN) Orla Lind Christensen Herning Svæveflyveklub Trekant, FAI 12:49:42 107,9 94,00 Duo Discus
78 1054,6 AM (MXA) Henrik Stenholt Silkeborg Flyveklub Cats Cradle 13:08:10 290,1 80,29 Arcus
79 1040,2 AM (MXA) Henrik R Rasmussen Silkeborg Flyveklub Cats Cradle 14:38:51 271,6 81,22 Arcus
80 1031,3 UVE (UVE) Jacob Graae Sønderjysk Flyveklub Cats Cradle 15:05:24 209,6 82,60 Janus C ohne EZ
81 1027,0 BA (XUJ) Jørgen Agesen SG-70 Cats Cradle 12:58:08 237,4 73,36 Arcus
82 1024,3 P2 (PXF) Jon Vincent Steensen Polyteknisk Flyvegruppe Cats Cradle 15:27:39 164,1 85,76 Duo Discus
83 1013,1 VK (WKX) Per Kragsø Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 11:23:31 229,1 73,35 Arcus
84 996,7 BA (XUJ) Bertel Knudsen SG-70 Trekant, FAI(midt) 11:14:05 201,4 69,74 Arcus
85 995,5 XL (MXL) Jørgen Bruun SG-70 Cats Cradle 11:20:50 265,2 84,62 ASH 25 >=26m
86 995,3 V4 (XHZ) Stig H. Pedersen Vestjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 12:25:45 255,1 76,78 Duo Discus
87 988,8 HD (XHD) Claus Ritter Vejle Svæveflyveklub Trekant, FAI 12:43:05 204,5 66,37 Duo Discus
88 977,0 63 (XXY) Niels Albertsen Østsjællands Flyveklub Cats Cradle 15:38:13 164,1 80,54 Arcus
89 975,7 VN (XVN) Per Kragsø Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 12:24:53 294,4 61,99 Duo Discus
90 972,8 V4 (XHZ) Anders Due Christensen Vestjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 11:44:06 201,3 71,39 Duo Discus
91 972,6 UVE (UVE) Anna Doerwald Sønderjysk Flyveklub Cats Cradle 13:33:02 262,3 71,54 Janus C ohne EZ
92 917,2 VK (WKX) Stephan Nissen Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 10:56:23 180,0 72,87 Arcus
93 912,0 AM (MXA) Freddy Suurland Silkeborg Flyveklub Cats Cradle 11:51:43 154,2 88,72 Arcus
94 898,1 VZ (XVZ) Sten Krag-Hansen FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Cats Cradle 11:55:09 154,6 70,43 ASK 21
95 892,7 BA (XUJ) Bertel Knudsen SG-70 Trekant, FAI 10:54:17 108,9 81,73 Arcus
96 889,7 SA (XSA) Mikkel Jacobsen Nordjysk Svæveflyveklub Varighed/Højdevinding 00:00:00 0,0 0,00 Janus C mit EZ
97 888,4 V4 (XHZ) Rune Augustin Vestjysk Svæveflyveklub Trekant, FAI 14:22:37 103,4 80,72 Duo Discus
98 888,3 HD (XHD) Carsten Hyldborg Jensen Vejle Svæveflyveklub Cats Cradle 11:12:00 173,6 79,45 Duo Discus
99 880,4 XL (MXL) Jørgen Bruun SG-70 Trekant 12:50:10 129,4 86,79 ASH 25 >=26m
100 872,9 TS (XTS) Kurt Madsen Fyns Svæveflyveklub Cats Cradle 10:36:08 213,4 62,65 DG 500+505 / M 22m
101 870,7 FB (XFB) Oluf Mauritsen FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Cats Cradle 13:51:21 206,2 72,81 DG 1000/20m
102 870,3 MF (MXF) Benny Gudmandsen Midtsjællands Svæveflyveklub Cats Cradle 13:16:08 299,7 63,72 Duo Discus XL
103 850,9 25 (LJX) Lars Jensen Aarhus Svæveflyveklub Cats Cradle 14:04:17 255,9 63,23 ASH 25 E / M
104 848,1 VN (XVN) Orla Lind Christensen Herning Svæveflyveklub Dog Leg 13:49:17 164,0 67,49 Duo Discus
105 847,7 XL (MXL) Jørgen Bruun SG-70 Cats Cradle 12:19:59 225,1 76,68 ASH 25 >=26m
106 844,0 AM (MXA) Henrik R Rasmussen Silkeborg Flyveklub Cats Cradle 12:20:00 250,1 67,99 Arcus
107 834,0 AM (MXA) Freddy Suurland Silkeborg Flyveklub Cats Cradle 15:54:29 122,0 90,11 Arcus
108 806,2 HD (XHD) Klaus Nielsen Vejle Svæveflyveklub Trekant, FAI 13:14:46 103,4 73,26 Duo Discus
109 805,9 HD (XHD) Carsten Hyldborg Jensen Vejle Svæveflyveklub Trekant 15:28:40 104,4 91,06 Duo Discus
110 800,5 FB (XFB) Oluf Mauritsen FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Cats Cradle 12:35:11 244,1 62,79 DG 1000/20m
111 787,8 KM (XKM) Morten Habekost Jensen SG-70 Cats Cradle 12:58:08 221,8 50,15 Taurus
112 776,2 BA (XUJ) Jens Ove Ternholt SG-70 Ud-og-Hjem 11:46:41 136,0 69,33 Arcus
113 771,8 VK (WKX) Thomas B. Grove Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 14:11:46 168,8 62,91 Arcus
114 758,5 FB (XFB) Henrik Buur Rasmussen FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Ud-og-Hjem 14:22:42 101,5 75,73 DG 1000/20m
115 757,3 VZ (XVZ) Peter Jensen FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Cats Cradle 13:09:05 121,4 66,20 ASK 21
116 753,3 VZ (XVZ) Jonathan Kürstein FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Ud-og-Hjem 12:03:38 101,5 72,34 ASK 21
117 752,1 TS (XTS) Kristian Højmark Pedersen Fyns Svæveflyveklub Trekant, FAI 12:07:27 100,9 69,29 DG 500+505 / M 22m
118 751,8 FB (XFB) Peter Jensen FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Cats Cradle 13:02:10 222,6 53,10 DG 1000/20m
119 738,4 VY (XVY) Jacob Vasegaard Thomsen Herning Svæveflyveklub Varighed/Højdevinding 00:00:00 0,0 0,00 ASK 21
120 698,2 VN (XVN) Per Kragsø Herning Svæveflyveklub Trekant 14:14:25 168,2 54,99 Duo Discus
121 674,2 AM (MXA) Frank Dam Yde Silkeborg Flyveklub Trekant, FAI 13:52:01 101,8 64,05 Arcus
122 652,9 YV (XYV) Mathias Kjær Holm Kolding Flyveklub Varighed/Højdevinding 00:00:00 0,0 0,00 ASK 21
123 629,7 XL (MXL) Jørgen Bruun SG-70 Trekant 13:45:04 161,9 68,19 ASH 25 >=26m
124 576,5 P2 (PXF) Jon Vincent Steensen Polyteknisk Flyvegruppe Varighed/Højdevinding 15:20:42 0,0 0,00 Duo Discus
125 569,4 XL (MXL) Jørgen Bruun SG-70 Trekant, FAI 13:46:24 83,0 83,10 ASH 25 >=26m
126 532,6 VZ (XVZ) Peter Jensen FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Trekant 10:52:07 102,1 50,97 ASK 21
127 525,2 FB (XFB) Henning Mosvad FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Ud-og-Hjem 13:39:33 101,5 52,44 DG 1000/20m
128 499,2 FB (XFB) Hans Jørgen Larsen FSN Skrydstrup Svæveflyveklub Trekant 13:30:40 133,1 49,96 DG 1000/20m
129 499,0 VK (WKX) Anders Møller Pedersen Herning Svæveflyveklub Cats Cradle 12:50:11 247,3 0,00 Arcus
130 469,0 V4 (XHZ) Jens Stigsen Pedersen Vestjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 14:03:35 224,3 0,00 Duo Discus
131 451,1 VN (XVN) Lars Henningsen Lolland-Falster Svæveflyveklub Trekant 13:15:46 215,8 0,00 Duo Discus
132 441,1 UVE (UVE) Atli- Sigfusson Sigfusson Sønderjysk Flyveklub Trekant 12:22:23 125,6 43,70 Janus C ohne EZ
133 431,7 VM (XVM) Hans Chr. Hoeck Nordjysk Svæveflyveklub Cats Cradle 14:49:25 214,0 0,00 Arcus
134 422,8 FX (FXE) Anders Borbye Aarhus Svæveflyveklub Cats Cradle 14:13:35 202,2 0,00 Duo Discus
135 388,1 SA (XSA) Simon Vejlin Svævethy Cats Cradle 14:13:24 185,6 0,00 Duo Discus
136 345,0 VM (XVM) Stener Leander Holstebro Svæveflyveklub Cats Cradle 14:25:35 171,0 0,00 Arcus
137 286,2 TS (XTS) Sviatoslav Roublev Fyns Svæveflyveklub Trekant 12:00:30 136,9 0,00 DG 500+505 / M 22m
138 210,2 TS (XTS) Lars Peter Bøgner Fyns Svæveflyveklub Cats Cradle 11:03:34 115,6 0,00 DG 500+505 / M 22m
139 128,9 VN (XVN) Anders Husted Madsen Herning Svæveflyveklub Mål opgave 13:42:57 61,6 0,00 Duo Discus